Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Megane III.

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Renault Megane Coupe 1,5 DCI Engine Failure Hazard!
 Hozzászólás Elküldve: 2017.12.19. 11:15 

Sziasztok!

Van egy 2009 -es megane coupe -m amit nagyon szeretek viszont kijött egy hiba "engine failure hazard" amivel érzésem szerint az általam ismert szerelők nem nagyon tudnak mit kezdeni.

Először a saját szerelőmhöz vittem el az autót aki szerint csak valami ideiglenes hiba és ha kiüti nem fog visszajönni. Ez megtörtént de kb 1-2 hétre rá ismét előjött.

Ezután a váci renault márkaszervizbe vittem az autót akik azt mondták, hogy a turbón valami tömítés nem volt rendben és ezért falsot szívott a turbó vagy valami hasonló. Megjegyzem miután elhoztam tőlük az autót nem volt ugyanolyan. Valahogy nem volt olyan a dinamikája mint amilyen kellett volna, hogy legyen egy 110 lóerős autónak.

Ezután keveset használtam az autót de kb rá egy hónapra megint előjött a hiba. Ismét renault márkaszerviz ismét azt mondták, hogy a turbónál volt valami hiba viszont amikor jeleztem, hogy oké akkor ezt most nem fizetném ki mert múltkor is ott volt a hiba akkor jelezték, hogy most más volt és valóban valamit állítottak is rajta mert most úgy ment az autó ahogy annak kell.

Ellenben most ismét kijött a hiba és ezért fordulok hozzátok! hátha valaki más is belefutott hasonlóba és megvan hozzá a varázslat...

Tényleg szeretem nagyon ezt a fránya autót, szóval megköszönném ha tudnátok valami útmutatást adni...

Köszi!

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás témája: Re: Renault Megane Coupe 1,5 DCI Engine Failure Hazard!
 Hozzászólás Elküldve: 2018.01.30. 11:51 

Ebből a leírásból ez nem lesz megoldható. Ki kell olvasnod a hibakódot és az alapján beazonosítani a hibát. Ez a szerelők dolga lenne, de szakképzés és nyelvtudás hiánya miatt képtelenek rá (inkább csak cserélgetni szeretnek). A szakirodalom nem magyarul van, így nem értik, akik meg tehetségesek és tudnak angolul már leléptek az országból. Sajnos szerelőhöz csak alkatrészeket kicseréltetni járok, azt hogy mit kell kicserélni azt eddig mindig nekem kellett kitalálnom, ez a tapasztalatom. Az esetek többségében még a megfelelő diagnosztikára sem ruháznak be, univerzális hibakódolvasóval próbálkoznak, ami valami pocsék katyvaszra fordítja a hibakód leírását.

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Megane III.